Forum Forum Tytoniowe Strona Główna
  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Galerie   Rejestracja   Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj 

Zwijarka Gizeh - 70 mm. [metal]

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Forum Tytoniowe Strona Główna -> Maszynki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
sztos19
VIP
VIP


Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 2773
Przeczytał: 2 tematy

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 22:25, 13 Kwi 2012 Temat postu: Zwijarka Gizeh - 70 mm. [metal]

[link widoczny dla zalogowanych]
Metalowa zwijarka firmy Gizeh uwazam za jedna z lepszych na rynku.Na poczatku bardzo sceptycznie podchodzilem do metalowych zwijarek,ale zmienilem zdanie po kupnie tej zwijarki.Technika zwijania jest troche inna niz w plastikowych[zwyklych]zwijarkach,ale moim zdaniem nawet lepsza.Skrety wychodza idealne,nie za luzne,nie za bardzo ubite takie w sam raz.I moim zdaniem jest nawet prostsza w uzytkowaniu niz tradycyjna.Odrazu co zwrócilo moja uwage, to ze tasma bardzo dobrze chodzi tzn.bardzo leciutko[w plastikowej Mascotte czasami mialem problemy z przesunieciem tasmy,tutaj taki problem nie wystepuje].Ogólnie bardzo dobrej jakosci zwijarka,i za rozsadne pieniadze.Kupilem ja w sklepie internetowym ITABAK.PL za 6.68zl.[chyba najtaniej w Polsce,taniej nie widzialem a dlugo szukalem,za to widzialem ta sama zwijarke za 12zl.]. [link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez sztos19 dnia Wto 19:17, 21 Maj 2013, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
avioniq
Zaawansowany Palacz
Zaawansowany Palacz


Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 257
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 10:53, 18 Kwi 2012 Temat postu:

a da radę na niej rolować grubość 6mm?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
avioniq
Zaawansowany Palacz
Zaawansowany Palacz


Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 257
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 11:47, 18 Kwi 2012 Temat postu:

gc89 napisał:
Zwijarka ma tą zaletę, że ukręcisz z niej nawet 3mm Wink. 3mm to może przesada, ale 4mm bez problemu.


Może mod potrakuje to jako offtop ale muszę dodać komentarz Smile Może i jest taka opcja ale wymaga ona naciągania taśmy w górę na zewnętrznej rolce, co w niektórych modelach jest kłopotliwe. Np. Gizeh duo roller ma bardzo śliską taśmę i tam na ustawieniu 6 mm przy filtrze 5,3 wychodzi kiepski skręt. Trzeba się nasiłować, żeby ładnie wyszedł. Podobnie mam na zwijarce zig zag i innym no name, gdzie tylko 6 mm można robić na większą skalę z zadowalającą jakością przy zachowaniu dobrej szybkości Smile. Mam też na stanie rollera smoking, gdzie taśmy jest bardzo dużo i nie jest śliska, wręcz antypoślizgowa, co pozwala na bardzo płynną regulację grubości skręta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sztos19
VIP
VIP


Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 2773
Przeczytał: 2 tematy

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 1:59, 19 Kwi 2012 Temat postu:

Zwijanie maszynka Gizeh[metal] rózni sie troche od zwijania plastikiem,przede wszyskim technika przekladania zwijarka [chodzi o ta metalowa klapke z napisem Gizeh].Moim zdaniem jest to metoda latwiejsza,ale zapewne kazdy oceni to inaczej.Trzeba spróbowac.Oto link; http://www.youtube.com/watch?v=Xvt4V8nI9oI

Ostatnio zmieniony przez sztos19 dnia Czw 2:02, 19 Kwi 2012, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
avioniq
Zaawansowany Palacz
Zaawansowany Palacz


Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 257
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 10:32, 19 Kwi 2012 Temat postu:

no tak... w papierku wygląda jak zwykły roller tylko, że z metalu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
boryc
Normalny Palacz
Normalny Palacz


Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 161
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 12:30, 19 Kwi 2012 Temat postu:

Używam identycznej obecnie, tylko że firmy Buffalo (popularna w Niemczech jeśli chodzi o akcesoria dla palaczy). Po paru dniach używania zaczęła w taki charakterystyczny dla metalu sposób skrzypieć, co mnie trochę irytuje, bo jestem dość wrażliwy na takie dźwięki. Poza tym nie mogę jednak narzekać. Nie próbowałem robić skrętów w rozmiarze slim, więc nie wiem jak sobie z takowymi radzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lila
Bierny Palacz
Bierny Palacz


Dołączył: 04 Maj 2012
Posty: 16
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 9:15, 07 Maj 2012 Temat postu:

też mam metalową, tyle, że jakiś no name, ale to nieistotne, chwilę używałam zwykłej rolki OCB i nie, nie oddam już nigdy mojego metalowego cudeńka, w zwykłej rolki się ślizgają, w metalowej jest fajna czarna taśma, która dobrze się przesuwa pod palcami, taka lekko chropowata, o wiele lepsza sprawa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Andrzej Baczko
Początkujący Palacz
Początkujący Palacz


Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 82
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 18:26, 18 Lis 2012 Temat postu:

Metalowa zwijarka ładnie się prezentuje Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
roberto2012
Administrator
Administrator


Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 3613
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 23:37, 18 Lis 2012 Temat postu:

Biorąc pod uwagę wygląd, to fakt, bardziej elegancko wygląda metal, jednak według mnie większe znaczenie ma jakość taśmy. Ja swoją plastikową nosiłem w plecaku, kieszeniach, zwijałem w wielu różnych miejscach i nic mi się z nią nie stało. Gorzej z taśmą, bo z czasem zrobiło się lekkie pęknięcie, które z czasem powiększyło się. Dalej oczywiście można zwijać, szpara się nie powiększa, jedynie odznacza się trochę na bletce przy zwijianiu Razz Dla mnie OCB jest ok, nigdy mnie nie zawiodła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
shagger
Normalny Palacz
Normalny Palacz


Dołączył: 14 Gru 2012
Posty: 130
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 20:21, 17 Gru 2012 Temat postu:

Mam tą zwijarkę i używam jej na codziennie. Sądzę, ze jest lepsza np. od plastkiowej ocb. Jak chodzi o grubość papierosa, to można ukręcić w zasadzie wszystko (używam filtrów 6mm), w 8mm również wychodzi całkiem nieźle, próbowałem tez filtry extra slim (5,3mm), lecz maszynka nie daje sobie z nimi rady – od biedy mogą być, ale wychodzą wymiętolone, zwłaszcza w cienkich bletkach (uzywam mascotte extra Wink i ocb premium), w grubszych np. gizeh red,czy ocb Green wychodzą mniej pogniecione. Wg. mnie taśma powinna być zrobiona z podgumowanego materiału, gdyż tekstylna strasznie przechodzi zapachem tytoniu. Wszystkim polecam tą zwijarkę, jeżeli komuś ona nie podejdzie to zawsze można wyrzucić, lub odstawić na półkę, bo cena naprawdę nie jest wysoka (~8zł).
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sztos19
VIP
VIP


Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 2773
Przeczytał: 2 tematy

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 16:04, 18 Gru 2012 Temat postu:

Moim zdaniem tez ta zwijarka jest jedna z lepszych na rynku [w sklepie Itabak.pl jest jeszcze w nizszej cenie niz 8zl.]
[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
shagger
Normalny Palacz
Normalny Palacz


Dołączył: 14 Gru 2012
Posty: 130
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 21:39, 26 Gru 2012 Temat postu:

Zwijarka ma 3 miesiące jeszcze się trzyma... Zacząłem zauważać niepokojące luzy, maszynka nieradzi sobie już tak dobrze ze slimami jak kiedyś. Coraz częściej papierosy wychodzą wymiętolone, no cóż uważam, że 3 miesiące noszenia maszynki w kieszeni, zwijania gdzie popadnie itd. to i tak niezła wytrzymałość. Chyba ponownie zainwestuje to kilka zł w nowego gizeha Smile. Podsumowując - polecam tę maszynkę każdemu, z wyjątkiem osób, którym zależy na długim użytkowaniu w trudnych warunkach - te osoby powinny wybrać maszynkę z gumową taśmą, która nie jest tak podatna na uszkodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sztos19
VIP
VIP


Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 2773
Przeczytał: 2 tematy

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 15:24, 27 Gru 2012 Temat postu:

shagger napisał:
Zwijarka ma 3 miesiące jeszcze się trzyma... Zacząłem zauważać niepokojące luzy, maszynka nieradzi sobie już tak dobrze ze slimami jak kiedyś. Coraz częściej papierosy wychodzą wymiętolone, no cóż uważam, że 3 miesiące noszenia maszynki w kieszeni, zwijania gdzie popadnie itd. to i tak niezła wytrzymałość. Chyba ponownie zainwestuje to kilka zł w nowego gizeha Smile. Podsumowując - polecam tę maszynkę każdemu, z wyjątkiem osób, którym zależy na długim użytkowaniu w trudnych warunkach - te osoby powinny wybrać maszynkę z gumową taśmą, która nie jest tak podatna na uszkodzenia.

Potwierdzam po pewnym czasie tez zauwazylem luzy na tasmie ,i juz troche gorzej sie zwija skerty. Tez zamierzam kupic nastepna ,swoja droga troche dziwne ze tak krótko tasma w tej zwijarce trzyma poziom. Ale chyba w kazdej takiej maszynce ,po pewnym czasie takie rzeczy sie dzieja [w sumie majatek taka zwijarka nie kosztuje, kazdy material szybciej czy pózniej sie zuzywa]....
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Paulettta
Bierny Palacz
Bierny Palacz


Dołączył: 28 Gru 2012
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bełchatów
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 10:32, 28 Gru 2012 Temat postu:

zwijarka gizeh metal na itabak 6,68 + najtańsze koszty wysyłki 9zł= 15,68

taka sama na trafikanord.pl 7,70 + koszty wysyłki 5zł za ekonomiczny, 6zł za polecony czyli = 12,70 albo 13,70.
Wcale itabak nie jest najtańszy, nadrabiają kosztami wysyłki.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sztos19
VIP
VIP


Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 2773
Przeczytał: 2 tematy

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 11:02, 28 Gru 2012 Temat postu:

Paulettta napisał:
zwijarka gizeh metal na itabak 6,68 + najtańsze koszty wysyłki 9zł= 15,68

taka sama na trafikanord.pl 7,70 + koszty wysyłki 5zł za ekonomiczny, 6zł za polecony czyli = 12,70 albo 13,70.
Wcale itabak nie jest najtańszy, nadrabiają kosztami wysyłki.
Pozdrawiam

Wiesz Paulettta ja znam trafiki w Warszawie gdzie takie zwijarki sprzedaja po 13zl. [to juz jest przegiecie w druga strone].
Przy okazji witam nowa kolezanke na naszym forum tytoniowym [jakos kobiety u nas nigdy na dluzej nie zagrzewaja miejsca - A SZKODA].
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Look_Out
Zaawansowany Palacz
Zaawansowany Palacz


Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 297
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 12:37, 28 Gru 2012 Temat postu:

Po co wam jakieś "zwijarki" zwijajcie w palcach, ja znowu do tego powróciłem po krótkim romansie z "tymi urządzeniami". Za cenę tej zwijarki + koszt dostawy masz prawie paczuszkę tytoniu.....

Ostatnio zmieniony przez Look_Out dnia Pią 12:38, 28 Gru 2012, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sztos19
VIP
VIP


Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 2773
Przeczytał: 2 tematy

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 12:44, 28 Gru 2012 Temat postu:

Look_Out napisał:
Po co wam jakieś "zwijarki" zwijajcie w palcach, ja znowu do tego powróciłem po krótkim romansie z "tymi urządzeniami". Za cenę tej zwijarki + koszt dostawy masz prawie paczuszkę tytoniu.....

Ale mi naprzyklad strasznie duzo schodzi na recznym zwijaniu w palcach, nieraz 10 minut a nawet wiecej. Ale wiem ze taki w palcach zrobiony lepiej smakuje i jest duza satysfakcja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
shagger
Normalny Palacz
Normalny Palacz


Dołączył: 14 Gru 2012
Posty: 130
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 12:46, 28 Gru 2012 Temat postu:

Ja tą zwijarkę kupiłem w trafice stacjonarnej w Krakowie za 8.00 zł i służy mi już 3 miesiące, ręczne zwijanie kończy się u mnie zbyt luźno zbitym papierosem, lub połamanym skrętem Very Happy Zwijrka to jedyny ratunek dla takich ludzi jak ja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sanchez
Bierny Palacz
Bierny Palacz


Dołączył: 27 Sie 2013
Posty: 28
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 14:27, 21 Paź 2013 Temat postu:

Kurde nigdzie jej u mnie nie ma. Są bardzo podobne ale jakieś no name za 7zł. Chyba kupię tą no name i zobaczymy jak to działa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Look_Out
Zaawansowany Palacz
Zaawansowany Palacz


Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 297
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 21:46, 23 Paź 2013 Temat postu:

Bardzo dobra zwijarka, dużo lepsza od mojej poprzedniej 'Remo", w której miałem często problem z "wprowadzeniem" prosto bibułki (po prostu wąska szpara). Tu jest wszystko ok, dziś użyłem jej 1. raz i na pewno do poprzedniej nie wrócę.
Zakupiłem ją w sklepie Trafika Nord, skorzystałem z dnia darmowej wysyłki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sztos19
VIP
VIP


Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 2773
Przeczytał: 2 tematy

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 22:01, 23 Paź 2013 Temat postu:

To juz nie skrecasz w palcach...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Look_Out
Zaawansowany Palacz
Zaawansowany Palacz


Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 297
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 22:17, 23 Paź 2013 Temat postu:

Niestety ostatnimi czasy prawie wcale. Idę na łatwiznę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sztos19
VIP
VIP


Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 2773
Przeczytał: 2 tematy

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 22:37, 23 Paź 2013 Temat postu:

Ja to bym chetnie pokrecil w palcach, tylko mi kiepskie wychodza [tzn. niesymetryczne i duzo czasu mi to zajmuje].,.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ajronmen
Zaawansowany Palacz
Zaawansowany Palacz


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 549
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 0:27, 04 Lis 2015 Temat postu:

Pierwsza zwijarka Mascotte wytrzymała mi przeszło 1,5 roku, kupiłem drugą i wytrzymała niecałe pół roku i wyzionęła ducha, więc poirytowany plastikiem kupiłem metalowego Gizeha. Pierwsze co się rzuca w oczy to taśma - nie plastikowa jak w OCB czy Mascotte, lecz wykonana z materiału podobnego do agrowłókniny (pewnie nie zrobi się sztywna po czasie). Korzystanie z niej na początku było bardzo uciążłiwe dla mnie, bo przyzwyczajony byłem do tego, że bibułkę zwilżałem na rolce, jak wystawał tylko pasek z klejem, a tutaj muszę albo zwilżyć pasek przed włożeniem (często rozrywa mi się bletka) albo ślinić na tej metalowej dźwigience i czuć w mordzie wtedy smak dzieciństwa - baterię 9V Very Happy Tak czy inaczej, po dwóch tygodniach zaczynają mi skrzypieć rolki, sama dźwigienka stawia opór, ale porównując taśmę z Gizeha do Mascotte to zupełnie inna liga. Skręty wychodzą w miarę kształtne, bibułka tylko raz zawinęła się w zwijarce i wylazła z niej, przez co skręt mi wyszedł tak, jakbym złożył bibułkę na pół i skleił, ale dotychczas w plastiku bibułka wychodziła dość często, co mnie mówiąc krótko wkurwiało, bo po ciemku była dupa żeby skręcić dobrego szluga. Ze swej strony mogę polecić taką zmianę, bo cena jest porównywalna do plastików (w granicach 12 zł), jedyny minus to taki, że jednak trzeba się przestawić na nieco inne skręcanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sztos19
VIP
VIP


Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 2773
Przeczytał: 2 tematy

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 2:03, 04 Lis 2015 Temat postu:

ajronmen napisał:
Ze swej strony mogę polecić taką zmianę, bo cena jest porównywalna do plastików (w granicach 12 zł), jedyny minus to taki, że jednak trzeba się przestawić na nieco inne skręcanie.

Jak zamawiasz np. w Itabak.pl to koszt Gizeha niecale 7zl. [6,68zl.]
Ja kupuje tam odrazu 5-7szt. i mam spokój na dlugi czas.
[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
mor842
Bierny Palacz
Bierny Palacz


Dołączył: 18 Maj 2018
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 0:01, 20 Maj 2018 Temat postu:

Planuję zakup tej zwijarki w najbliższym czasie. Czy da ona radę podczas zwijania papierosów bez filtra?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Forum Tytoniowe Strona Główna -> Maszynki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB Š 2001, 2005 phpBB Group
Theme bLock created by JR9 for stylerbb.net
Regulamin