Forum Forum Tytoniowe Strona Główna
  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Galerie   Rejestracja   Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj 

Gilzy Camel

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Forum Tytoniowe Strona Główna -> Gilzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
ted
Bierny Palacz
Bierny Palacz


Dołączył: 09 Lip 2015
Posty: 16
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Palowice

PostWysłany: Wto 22:29, 14 Lip 2015 Temat postu: Gilzy Camel

Gilzy wyprodukowane w Polsce. Jakośćna wysokim poziomie nie znalazłem niedoklejonych miesc itd. Logo a wlaściwie jego nadruk jest jak najbardziej w porządki Filtr zajmuje mniej więcej 2/3 miejsca do tego przeznaczonego. I tutaj nasuwa mi się pytanie dlaczego tak jest. Tytoniu wchodzi ok 10% więcej zupełnie nie potrzebnie. Druga sprawa i tu pytanie ode mnie jako laika czy wszystkie gilzy mają większą średnicę od standardowego papierosa? z 18g paczki tytoniu zrobiłem 19 papierosów. Producent pisze że da się zrobić do 35 sztuk papierosów. Wybaczcie moje może głupie pytania ale raczkuję w temacie nabijania i skręcania papierosów. Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony przez ted dnia Wto 22:30, 14 Lip 2015, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
attix
Zaawansowany Palacz
Zaawansowany Palacz


Dołączył: 03 Maj 2015
Posty: 296
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 21:08, 15 Lip 2015 Temat postu:

Gilzy nieco grubsze i filtr krótszy efekt końcowy znamy.
Stosuj gilzy x-long jeżeli twoja maszyynka potrafi takie nabić bez urywania filtra.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ted
Bierny Palacz
Bierny Palacz


Dołączył: 09 Lip 2015
Posty: 16
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Palowice

PostWysłany: Śro 22:50, 15 Lip 2015 Temat postu:

spróbuję, chociaż kupiłem sobie maszynkę do skręcania a same skrętki mi bardzo przypasowały
Powrót do góry
Zobacz profil autora
SmokerMercury
VIP
VIP


Dołączył: 18 Lut 2013
Posty: 1239
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Lublin
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 21:14, 16 Lip 2015 Temat postu:

Tak większość mi znanych gilz jest szersza na filtrze od koncernowych. Te filtry w nich są faktycznie krótkie i trochę tytoniu się marnuje, no nic na to nie da się poradzić. Rozwiązaniem na to są gilzy z dłuższym filtrem jednak często są droższe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Brutto
Bierny Palacz
Bierny Palacz


Dołączył: 04 Gru 2014
Posty: 47
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Poznań
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 23:13, 07 Wrz 2015 Temat postu:

Tym, że z paczki tytoniu wychodzi stosunkowo mało papierosów, trzeba się chyba cieszyć, a nie martwić. Mnie z 18 g żółtego Camela wychodzi jakieś 21 papierosów. A dlaczego? Widocznie tytoń ma większy ciężar właściwy, bo mniej go suszą i „ekspandują”, czyli poddają jakiemuś procesowi, od którego pęcznieje, a papierosa starcza na trzy sztachnięcia. Nabijam dość mocno, i jeszcze na początek wpycham trochę tytoniu do gilzy ubijam szydełkiem, żeby nie było luzu przy filtrze, a pod koniec palenia, kiedy zaczyna parzyć w wargi, używam cygarniczki, żeby dopalić tytoń do miejsca, gdzie zaczyna się ten pomarańczowy papier przy filtrze. Same gilzy są dobre. Jedno pudełko kupiłem za 4,20, a drugie za 6 zł, czyli drożej niż Mascotte X-Long, o których wspomniał Przedmówca. A kupuję je po to, żeby wiedzieć, gdzie mam Camele. Mascotte X-Long owszem, są znakomite i nieźle działają ze standardową nabijarką — nie trzeba wstępnie wpychać tytoniu na filtr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
attix
Zaawansowany Palacz
Zaawansowany Palacz


Dołączył: 03 Maj 2015
Posty: 296
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 21:11, 08 Wrz 2015 Temat postu:

Wychodzi ci dokładnie tyle ile powinno przy zwykłych gilzach. Może poszukaj tańszych sklepów. Ja nigdy tyle nie płaciłem za mascoty. Adresy na forum albo wujek google
Powrót do góry
Zobacz profil autora
0x00
Bierny Palacz
Bierny Palacz


Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 45
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Wto 21:08, 05 Cze 2018 Temat postu:

Jak jest z jakością papieru? Wywietrzniki mają?

Jako że zamawiam większe ilości internetowo, to nie mam jak przetestować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
attix
Zaawansowany Palacz
Zaawansowany Palacz


Dołączył: 03 Maj 2015
Posty: 296
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 19:48, 28 Lip 2018 Temat postu:

Szkoda czasu i pieniędzy. Zwykłe gilzy tylko z logo camel. Jakie wywietrzniki ? To jest wersja standard, zwykłe mascotty są lepsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Forum Tytoniowe Strona Główna -> Gilzy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB Š 2001, 2005 phpBB Group
Theme bLock created by JR9 for stylerbb.net
Regulamin