Forum Forum Tytoniowe Strona Główna
  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Galerie   Rejestracja   Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj 

Samson Orginal [halfzware]

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Forum Tytoniowe Strona Główna -> Tytonie naturalne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
sztos19
VIP
VIP


Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 2773
Przeczytał: 2 tematy

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 3:35, 20 Cze 2012 Temat postu: Samson Orginal [halfzware]

Samson halfzware kupilem okazyjnie 5szt.po 50g. [produkcja holenderska],i powiem szczerze nie zaluje.Tyton bardzo podobny do Druma halfzware [oczywiscie nie polskiego Druma],choc troche róznia sie te dwa tytonie [ale klimat podobny].Tyton bardzo dobrej jakosci,aromatyczny,taki charakterystyczny ma zapach i aromat.Bardzo dobrze sie go pali,i co dziwne jest lzejszy [jesli chodzi o moc nikotyny] od Druma halfzware,albo przynajmniej sprawia takie wrazenie.Do kazdego opakowania dodawane sa bletki Samson [60szt.] -tez dobrej jakosci.Dym wyrazny bialy,nawet gesty ale dosyc lagodny,nie ma zadnego drapania gardla [podobno wersja zware daje ostro popalic]Powiem szczerze ze po tych wszystkich opowiesciach i opiniach o tym tytoniu,myslalem ze bedzie to tyton mega premium.A tak naprawde jest to tyton dobrej klasy,ale jak to sie mówi szalu nie ma.Przed kupnem tego tytoniu mialem wyobrazenie o nim,mozna powiedziec wrecz legendarne,a tu zaskoczenie[zawsze jak sie czlowiek naczyta,naslucha jaki to ten shag jest boski wrecz tyton marzenie,potem gdy dochodzi do spróbowania,zawsze jest taka refleksja ,czlowiek nastawia sie na palenie zycia i nastepnie stwierdza ze spodziewal sie czegos wiecej po tym tytoniu].Tak jest i w tym przypadku[przynajmniej ja tak to odczulem].Napewno tyton warto spróbowac [chociazby po to by sie przekonac ile w tych opowiesciach na róznych forach jest prawdy].Mysle ze kazdy odczuje go na swój sposób,jesli ktos lubi takie tytonie jak Drum,Van Nelle,wogle generalnie czyste naturalne tytonie Samson mu podpasuje.Ogólnie polecam ten tyton ,od siebie daje mu jakies 8/10 szkoda tylko ze nie jest dostepny w Polsce.




Uploaded with [link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez sztos19 dnia Czw 9:47, 28 Cze 2012, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Pokszanek
Normalny Palacz
Normalny Palacz


Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 157
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Łódź
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 22:02, 08 Lip 2013 Temat postu:

Ten tytoń nie powala jak mityczny bohater. Ot zwykła, BDB wędzonka i tyle. MB halfzware na pewno nie jest gorszy i nie ma stresu, że Samson nie jest powszechnie dostępny na naszym rynku.

Wrażenia z palenia:
Klasyczna holenderska mieszanka, dosyć sucha, sporo "śmieci", zbita w kostkę na kształt koperty, wymaga rozdrobnienia. Zapach porównywalny z MB halfzware bez słodkiej nuty i kwaśności co występuje np w DRUMIE ORYG. W trakcie palenia skręta bez filtra gęsty, biały dym, niegryzący w gardło, przyjemny i do bólu nudny. Stawiał bym tę markę na równi z MB i wyżej od całej reszty...DRUM, Turner, RedBull, Tillbury, LookOut.
Moja ocena to 1-10:8.

Producent:
przepraszam brak opakowania(na śmietniku)...strefa wolnocłowa...Made in EU.

Smak:
Naturalny

Opakowanie:
Koperta 50g+Bletki 60 szt.

Cena:
25,00(2013r)

P.s. Pamiętajcie, że to tylko moja subiektywna opinia oparta na lekkim rozczarowaniu NUDNYM...BDB tytoniem...i długo długo nic poza tym.


[link widoczny dla zalogowanych][link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Pokszanek dnia Śro 23:16, 10 Lip 2013, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
roberto2012
Administrator
Administrator


Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 3613
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 20:02, 10 Lip 2013 Temat postu:

Uzupełnij dane techniczne według wzoru.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Look_Out
Zaawansowany Palacz
Zaawansowany Palacz


Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 297
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 20:04, 19 Wrz 2013 Temat postu:

Dziś doszła do mnie paczka z tym tytoniem. Pierwsze co stwierdzam to ma dużo słabszy aromat niż Drum Orginal. Jest dość suchy, ma sporo zanieczyszczeń. Zwinąłem kilka skręcików ręcznie i kilka maszynką z filterkami jutro wypalę to coś więcej o smaku napiszę. Na razie mam mieszane uczucia co do tego tytoniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
mazdamer
Normalny Palacz
Normalny Palacz


Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 185
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 3/3

PostWysłany: Czw 20:10, 19 Wrz 2013 Temat postu:

Ale spaliłeś coś?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Look_Out
Zaawansowany Palacz
Zaawansowany Palacz


Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 297
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 20:17, 19 Wrz 2013 Temat postu:

Nie jeszcze nie, dziś już mi się nie chce wychodzić. Zrobiłem sobie zapas "skręcików" na jutro do pracy to w sobotę coś o nim napiszę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
mazdamer
Normalny Palacz
Normalny Palacz


Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 185
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 3/3

PostWysłany: Czw 20:26, 19 Wrz 2013 Temat postu:

Okej. Czekam na opinię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
loony
Moderator
Moderator


Dołączył: 01 Lut 2013
Posty: 549
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Leszno/Wroclove
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 22:43, 19 Wrz 2013 Temat postu:

Jakiś czas temu go kupiłem i paliłem. Shag bardzo dobry, ale nie rewelacyjny. Świetny do palenia na co dzień Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Look_Out
Zaawansowany Palacz
Zaawansowany Palacz


Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 297
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 16:46, 21 Wrz 2013 Temat postu:

Tytoń ten ma smak delikatniejszy od Druma Orginala (mniejszy posmak wędzonki czy jak to tam zwiecie). Dym nieduszący, nie zostawia kapcia w ustach. Orginalne bibułki trochę za "grube", tytoń ten lepiej palić w dobrych "cienkich". Dobrze się zachowuje przy ręcznym skręceniu (chodź pewnie szybko będą problemy z przesuszeniem bo tytoń oryginalnie jest już dość suchy) jak i w maszynce. Ogólnie wart spróbowania.

Ostatnio zmieniony przez Look_Out dnia Sob 16:51, 21 Wrz 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sztos19
VIP
VIP


Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 2773
Przeczytał: 2 tematy

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 15:39, 11 Paź 2013 Temat postu:

Samson jest moim zdaniem pod wzgledem jakosci i walorów smakowych;
cos jakby pomiedzy Drumem a Van Nelle. Generalnie tyton dobry, wart spróbowania bede mial okazje skosztowac wersji niemieckiej takze opisze wrazenia [ciekawe czy jest lepszy czy gorszy niz ten holenderski od Niedzwiedzia z Allegro.pl]...


Ostatnio zmieniony przez sztos19 dnia Pią 15:41, 11 Paź 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Look_Out
Zaawansowany Palacz
Zaawansowany Palacz


Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 297
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 19:43, 21 Paź 2013 Temat postu:

Po zmieszaniu z Javaanse Jongens Tembaco w stosunku 1:1 tytoń ten nabrał (dla mnie) właściwego wyrazu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
pic3k1
Bierny Palacz
Bierny Palacz


Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 10:53, 22 Paź 2013 Temat postu:

Jak czytam podobne teksty "Tyton bardzo podobny do Druma halfzware [oczywiscie nie polskiego Druma]" to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
mazdamer
Normalny Palacz
Normalny Palacz


Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 185
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 3/3

PostWysłany: Wto 11:00, 22 Paź 2013 Temat postu:

A to czemu? Tak pytam z ciekawości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sztos19
VIP
VIP


Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 2773
Przeczytał: 2 tematy

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 15:49, 22 Paź 2013 Temat postu:

pic3k1 napisał:
Jak czytam podobne teksty "Tyton bardzo podobny do Druma halfzware [oczywiscie nie polskiego Druma]" to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać.

Kolega widze fachowiec, powiedz ile Drumów paliles w zyciu [tzn. z jakich krajów itp]. Paliles Druma z U.S.A, z Hollandi, Angli, Niemiec, Belgi [jezeli nie to sie nie wypowiadaj na tematy, o których nie masz pojecia].
Zapaliles Druma PL. i sadzisz, ze wiesz co to jest shag pod ta nazwa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
mazdamer
Normalny Palacz
Normalny Palacz


Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 185
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 3/3

PostWysłany: Wto 16:12, 22 Paź 2013 Temat postu:

Jako ciekawostkę, pewnie znaną, powiem że drum amerykański ma inny proces produkcyjny niż europejski tzn. inną metodą jest suszony/wędzony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
loccothan
Bierny Palacz
Bierny Palacz


Dołączył: 17 Paź 2014
Posty: 34
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: WaWa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 18:35, 22 Paź 2014 Temat postu:

O_0 Samsona paliłem jak najęty z 14-16 lat temu Wink
Spoko tytoń i Rizla+ bletki
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Suchy102
Bierny Palacz
Bierny Palacz


Dołączył: 01 Sie 2019
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 16:21, 01 Sie 2019 Temat postu:

Gdzie mogę kupić tyton Samson w polsce?.Kamilem to w Holandii z 6 lat jest rewelacyjny , teraz mieszkam w polsce i tęsknię za tym smakiem. Pomóżcie proszę gdzie to kupię lub zamówię?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Forum Tytoniowe Strona Główna -> Tytonie naturalne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB Š 2001, 2005 phpBB Group
Theme bLock created by JR9 for stylerbb.net
Regulamin